Meme MR


Meme Mrr

Oldukça hassasiyeti yüksek bir inceleme yöntemi olmasına karşın MR tetkikinin özgüllüğü( spesifisitesi) çok tatminkar değildir: Başka bir deyişle: MR, meme dokusunda normalden sapma gösteren her türlü değişikliği ortaya çıkarır, ancak kanseri iyi huylu lezyonlardan her zaman kolaylıkla ayırt edemez.

Bu nedenle bütün Meme MR tetkikleri kontrastlı yapılır, bu sayede meme MR tetkiki bir ölçüde daha spesifik olur. Üstelik, kötü huylu tümörlerin verilen kontrast maddeyi bazan kendilerine özgü bir biçimde tuttukları için, teşhise gidilen yol açılmış olur, gene de, MR tetkikinin bir tarama testi olmadığını, ve sadece MR görüntülerine dayanarak kanser teşhisi konulamayacağını, bunun için mammografi ve ultrason gibi esas modalitelerin bulgularına ihtiyaç duyulduğunu unutmamak gerekir.

Esas meme MR tetkikinin endikasyonu operasyon sonrası kalan meme dokusunda yeni bir odağın oluşup oluşmadığını araştırmaktır. Diğer tetkiklerin hiçbiri meme MR'ı kadar bu konuda aydınlatıcı olamayacağının da altını çizmekte yarar vardır.

Meme MR Çekimi Fiyatları

Çekim bölgelerine ve yapılacak işleme göre fiyatlarımız değişmektedir. Lütfen bizi (0212) 570 62 12 nolu telefondan arayarak bilgi sahibi olunuz.