Koroner BT Anjiyografi


Koroner BT Anjiyografi

Koroner Anjiyografi

Multidedektör BT (MDBT) ile koroner anjiyografi; kateter kullanılmadan, kol damarından kontrast madde verilerek yapılabilmekte ve özel bilgisayar programları ile üç boyutlu görüntüleme sağlanmaktadır. Kateterli koroner anjiyografiden farklı olarak, kasıktan kateterle girmek yerine, kol damarından kontrast madde verilmekte ve kalp damarlarındaki daralma veya tıkanıklıklar tek nefes tutulumunda (15-20sn) gerçekleştirilen çekim sonucu üç boyutlu olarak görüntülenmektedir.

MDBT koroner anjiyografi damar yolunun açılması ve diğer hazırlıklarla birlikte toplam 15-20dk’da tamamlanmakta ve hasta çekim sonrası normal günlük yaşamına dönebilmektedir. Kalp damarlarını incelemede “altın standart” tetkik olan kataterli koroner anjiyografiye en yakın sonuç veren inceleme yöntemi olan MDBT koroner anjiyografi, kalp damalarında tıkanıklık şüphesi olan ve tateterli anjiyografi olmak istemeyen hastalarda, anternatif bir inceleme yöntemi olarak kabul edilmektedir. Bypass yapılmış ve kalp damarlarına stent yerleştirilmiş hastaların kontrol anjiyografileri de rahatlıkla yapılabilmektedir.

BT Anjiyo için Hazırlık Nasıl Yapılır?

Normalde kullanmak olduğunuz tüm ilaçlarınızı kullanabilirsiniz. Tetkik öncesi 5 saat süreyle hiçbir şey yiyip içmemelisiniz. Kullandığınız ilaçları tetkik öncesi mutlaka ilgili sağlık personeline bildiriniz. Böbrek yetmezliği, alerji veya geçirdiğiniz önemli hastalıkları mutlaka bildiriniz. Tetkike gelirken, varsa eski tahlil ve tetkik sonuçlarınızı yanınızda getiriniz.

Koroner BT Anjiyografi Çekimi Fiyatları

Çekim bölgelerine ve yapılacak işleme göre fiyatlarımız değişmektedir. Lütfen bizi (0212) 570 62 12 nolu telefondan arayarak bilgi sahibi olunuz.